Konferencja FUT – Koła Naukowe 2023 Kraków

Konferencja Kół Naukowych

Serdecznie zapraszamy na konferencję kół naukowych, która odbędzie się 2-4 czerwca na Politechnice Krakowskiej.

Rozwój naukowy jest jednym z podstawowych filarów działalności uczelni wyższej. Nieustanne pogłębianie wiedzy, poszerzanie horyzontów poprzez działalność naukową jest istotnym elementem w procesie kształcenia każdego studenta. Jako Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej jesteśmy tego świadomi i chylimy czoła wobec Waszych osiągnięć, pracy oraz wielkiej determinacji. Konferencja Kół Naukowych realizowana jest we współpracy z innowacyjną na skalę Polski jednostką Politechniki Krakowskiej – FutureLab, który wspiera szeroko pojęty rozwój naukowy studentów. W programie przewidzieliśmy dla Was warsztaty, które zgłębią Waszą wiedzę z obszaru funkcjonowania Waszych kół i pomogą w wykorzystaniu Waszych umiejętności w karierze zawodowej. Zapraszamy do Krakowa!

„Opłata zawiera udział w konferencji i szkoleniach, noclegi, wyżywienie od 1 dnia (kolacja), śniadanie, obiad, kolacja, napoje i przerwy kawowe.”

HARMONOGRAM

• 9:30 – 11:00 – wykwaterowanie

OPISY BLOKÓW SZKOLENIOWYCH

“Pracuj na swoją markę” Grzegorz Kolasiński

“Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane najnowsze trendy w budowaniu personal brandingu młodego naukowca jak i wizerunku koła naukowego. W czasie szkolenia otrzymasz wiedzę dotyczącą budowania komunikacji poprzez najpopularniejsze serwisy social mediowe.”

“Znajdź wspólny język z biznesem”

Marcin Styrna

“Nauka i Biznes często mówią innymi językami. Podczas szkolenia dowiesz się w jaki sposób komunikować się z przedsiębiorcami tak aby w szybki i prosty sposób pozyskać partnerów do realizacji Twoich projektów naukowych.”

“Patent na sukces”

Łukasz Wściubiak

„Jeśli chcesz, aby Twoje rozwiązanie naukowe wypracowane podczas studiów było w przyszłości skomercjalizowane, koniecznie zadbaj o ochronę swojego pomysłu. Jak to zrobić przedstawimy podczas panelu z rzecznikiem patentowym. To obowiązkowa pigułka prawna, którą powinien znać każdy młody naukowiec, aby skutecznie chronić swoje pomysły. Podczas szkolenie zostaną zdefiniowane podstawowe obszary związane z własnością intelektualną: najważniejsze akty prawne i metody ochrony. Dowiesz się także, kto na Twojej uczelni może pomóc Ci w  procesie zarządzania własnością intelektualną.”

“Know how rozmów z firmami”

Reprezentant firmy Comarch

„Jak koło naukowe może współpracować skutecznie z firmami i jakie korzyści mogą z tego płynąć? O tym dowiesz się na panelu podczas którego przedstawiciel firmy współpracującej z kołami naukowymi opowie o zaangażowaniu we wspólne projekty edukacyjne, roli mentoringu, wsparciu w rozwój infrastruktury uczelni. Dowiesz się także jakich kompetencji oczekują firmy od studentów i jak możesz przygotować się do lepszego startu zawodowego angażując się w działalność koła naukowego.”