Spotkania z Grupami Projektowymi

Spotkania grup projektowych, laureaci konkursu na granty otwórzcie swoje skrzynki mailowe

W najbliższym czasie planujemy bezpośrednie spotkania z grupami projektowymi, podczas których chcielibyśmy omówić wstępnie harmonogram realizacji projektów studenckich, planowanych zakupów oraz przekazać podstawowe informacje formalne związane z dofinansowaniem.

Na konkurs, ogłoszony w październiku br., wpłynęło 28 projektów. Spośród nich, Rada Naukowa FutureLab PK zakwalifikowała do realizacji 16 projektów skupiających ponad 100 studentów Politechniki Krakowskiej.

Jeszcze w styczniu chcemy spotkać się ze wszystkimi grupami, opiekunami merytorycznymi i studentami w naszej siedzibie przy ul. Lea 114 (lok. 160). Na podane dane kontaktowe wysłaliśmy wszelkie niezbędne informacje z prośbą o wspólne ustalenie terminów i godzin.

Lista nagrodzonych projektów:

• PKanoe – budowa łodzi z betonu tekstylnego ze spoiwem o obniżonym śladzie węglowym
• Zdalnie sterowana łódź podwodna do działań w warunkach ekstremalnych
• Modułowe przystanki
• Analiza zmian temperatury powierzchni cieków wodnych w aspekcie szybkiej identyfikacji źródeł zanieczyszczeń
• Metoda produkcji znakowanych luminescencyjnie modeli porowatych obiektów heterogenicznych oraz nowa technika badania mechanizmów transportu masy i ciepła w materiałach porowatych, w warunkach aero- oraz hydro- dynamicznych na potrzeby przemysłu wysokich technologii.
• DOm35
• Rośliny w służbie człowiekowi – „zielone” filtry zanieczyszczeń powietrza
• Układ jezdny robota mobilnego do realizacji zadań transportowych w zautomatyzowanym systemie magazynowym
• Optymalizacja kształtu bezłopatkowej turbiny wiatrowej oraz projekt geometryczny farmy turbin
• System wsparcia procesu decyzyjnego dla budownictwa energooszczędnego
• Stworzenie i przetestowanie aplikacji mapowej do gier miejskich

5 projektów składających się na projekt wybudowania bolidu elektrycznego PK:
• Bezpieczeństwo zasilania wysokim napięciem elektrycznego bolidu PK Mech Power
• Karoseria bolidu elektrycznego PK Mech Power
• Projekt oraz wykonanie ergonomicznego kokpitu kierowcy bolidu elektrycznego PKMechPower
• Elementy układu jezdnego bolidu PKMechPower
• Projekt głównego zasilania wysokonapięciowego bolidu elektrycznego PKMechPower

Projekty rezerwowe:
• Projekt polskiego samochodu wyścigowego
• Model oceny i wyboru kształtu pętli tramwajowej z uwzględnieniem kryteriów popytu i podaży.
• Budowa i udostępnienie makiety 3D Krakowa

Zwycięskie pomysły studentów będą finansowane będą dzięki wsparciu z projektów POWER: „Programowanie doskonałości – PK XXI 2.0. Program rozwoju Politechniki Krakowskiej na lata 2018-22” oraz „DROGA do DOSKONAŁOŚCI – kompleksowy program wsparcia uczelni”, dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, a także ze środków własnych uczelni.