PARKLET-EKO-MYSLOVIC – generator aktywności w nowoczesnym mieście

Multidyscyplinarny zespół studentów i studentek

W piątek 10 marca 2023 mieliśmy przyjemność brać udział we wspaniałym finale prac kolejnej z naszych grup projektowych. Wydarzenie dotyczyło projektu „PARKLET-EKO-MYSLOVIC – generator aktywności w nowoczesnym mieście”, nad którym opiekę naukową sprawowali: dr hab. arch. inż. Katarzyna Hodor, prof. PK oraz mgr inż. Marek Pawłowicz.

Multidyscyplinarny zespół składał się ze studentów i studentek dwóch kierunków Politechniki Krakowskiej reprezentowanych przez koła naukowe. Mowa o Kole Naukowym Krajobrazy „Landscapes” działającym na Wydziale Architektury oraz KN „Form&Function” działającym na Wydziale Mechanicznym PK. KN Krajobrazy „Landscapes” reprezentowane było przez studentki i studentów z kierunku Architektura Krajobrazu: mgr inż. kraj. Marta Szar, inż. kraj. Tomasz Jaróg, Karolina Michalec, Katarzyna Jamioł, Małgorzata Pięciorak, Natalia Nowak oraz Maja Marek, natomiast KN „Form&Function” reprezentowane było przez Inżynierię Wzornictwa Przemysłowego: Michał Mucha, Julia Giza oraz Natalia Łakoma. Zadaniem, które sobie postawili było „zaprojektowanie przestrzeni publicznej w celu utworzenia ekologicznego, zrównoważonego i wielofunkcyjnego parkletu przy pomocy nowych technologii (VR) i materiałów. Koncepcja systemowych modułów parkletów opartych o miejsca parkingowe, mające w nowoczesny sposób pobudzić miasto do odnowy”.

Finał projektu miał miejsce w nowoczesnym STUDIO 209 (przestrzeń do grupowej pracy dla studentów na Wydziale Mechanicznym współfinansowana przez FutureLab). Oprócz przedstawicieli Politechniki Krakowskiej w wydarzeniu wzięli także udział reprezentanci miasta Mysłowice oraz firmy mmcité, z którymi studenci mieli okazję współpracować w trakcie trwania projektu. W trakcie finału złożyliśmy im specjalne podziękowania i wręczyliśmy pamiątkowe dyplomy.

W trakcie finału projektu studenci oraz studentki w grupach zaprezentowali swoje projekty oraz umożliwili przy tym zwiedzenie ich przy pomocy googli VR (wirtualna rzeczywistość), dzięki temu każdy gość mógł wypróbować zaprojektowane parklety.

Oprócz prezentacji, miała miejsce wystawa plakatów oraz makiet studenckich parkletów, stworzonych przy pomocy druku 3D.

Serdecznie gratulujemy studentom wspaniałych projektów oraz efektownych prezentacji, a opiekunom zdolnych podopiecznych!

Zapraszamy do kontaktu Samorządy, Firmy, Organizacje zainteresowane współpracą z FutureLab PK przy projektowaniu z udziałem studentów Politechniki Krakowskiej!

Email: futurelab@pk.edu.pl, tel. Adam 512688272, Monika tel. 600426025