Mistrzowie FutureLab na Naukowej Sesji Mistrzów 2023

Naukową Sesję Mistrzów organizował Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej wspólnie z FutureLab PK.

Politechnika Krakowska przez kilka dni tętniła energią młodych naukowców. W czwartek 1 czerwca się na uczelni finał Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, podczas której zaprezentowało się ponad 60 młodych naukowców z PK. To najlepsi z najlepszych spośród 1500 studentów PK, skupionych w 95 kołach naukowych uczelni. Ponad 800 aktywnie działa dodatkowo, realizując multidyscyplinarne projekty w ramach FutureLab. I to właśnie najlepsze z nich pokazały swoje osiągnięcia podczas Naukowej Sesji Mistrzów.

Prezentacje Mistrzów:

1. KN IWP Form&Function (opiekun mgr inż. Marek Pawłowicz)Kornelia Sowa, zwyciężczyni Uczelnianej Sesji Kół Naukowych 2023, zaprezentowała projekt genialny w swojej prostocie i niezwykle ważny dla osób z zaburzeniami motoryki dłoni i palców oraz stabilności chwytu: „Handy support – nakładka ułatwiająca chwyt dla osób z niepełnosprawnościami”
  2. KN Inżynierii Materiałów Budowlanych Footprint, opiekunowie dr hab. inż. Izabela Hager, prof. PK, mgr inż. Mateusz Sitarz, dr inż. Katarzyna Mróz

Beton, który pływa i jego twórcy, znani w całej Polsce, a nawet w Europie, a to za sprawą sukcesów w zawodach betonowych kajaków w Delft w Holandii w 2023 roku.

1. KN Fotochemii Stosowanej (opiekun dr hab. inż. Joanna Ortyl, prof. PK mgr inż. Maciej Pilch)

1. KN Automatyki i Robotyki Sekcja Roboty Mobilne, opiekun dr inż. Waldemar MAŁOPOLSKI
    Jeszcze jedna premiera! Maribu – robot kelner, sterowany zdalnie robot obsłużył gości!
  2. KN Automatyki i Robotyki Sekcja Sekcja Pojazdy podwodne, opiekunowie: dr inż. Marcin Malec, dr iż Marcin Morawski

Ten robot pływa jak… ryba w wodzie! Mowa o najnowszej odsłonie CyberRyby – innowacyjnego robota podwodnego, nagrodzonego na wielu światowych wystawach.

1. KN Krajobrazy „Landscapes” Katedra Architektury Krajobrazu, opiekun dr hab. inż. arch. Katarzyna Hodor, prof. PK, KN „Form&Function”

Multidyscyplinarny zespół złożony ze studentów i studentek dwóch kierunków Politechniki Krakowskiej zaprezentował projekt „PARKLET-EKO-MYSLOVIC – generator aktywności w nowoczesnym mieście”

1. KN Materiałów Funkcjonalnych SMART-MAT, opiekunki dr hab. inż. Bożena Tyliszczak, prof. PK i prof. Sobczak-Kupiec

Przedstawicielki Smart Mat zaprezentowały medalowe rozwiązania z prestiżowych targów wynalazków: nowoczesne materiały opatrunkowe i do regeneracji tkanki kostnej.

1. KN el-RAPPRO, opiekunowie dr inż. Zbigniew PILCH, dr inż. Tomasz MAKOWSKI

Urządzenie przetwarzające tekst na alfabet Braille’a z możliwością wykorzystania detekcji obrazu i funkcjonalnością nauczania alfabetu – to niezwykła pomoc urządzenie dla osób niewidzących i słabowidzących.