);

Zapraszamy na szkolenie z druku 3D (1-2/08/2022)

FutureLab PK

Zapraszamy na szkolenie z druku 3D (1-2/08/2022)

Druk 3D znajduje szerokie zastosowanie w szeregu dziedzin nauki, jest też coraz ważniejszy w biznesie. Umiejętność samodzielnego przygotowania i przeprowadzenia procedury staje się niezbędna inżynierom przyszłości. Studentom grup projektowych FutureLab oraz pozostałym chętnym oferujemy możliwość zdobycia nowych kompetencji podczas organizowanego przez nas szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w dniach 1-2.08.2022 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej i potrwa łącznie 15 godzin. Zajęcia zrealizuje 4 prowadzących dla grupy liczącej maksymalnie 10 osób. Ważne: udział w szkoleniu jest bezpłatny dla studentów grup projektowych FutureLab, dla pozostałych koszt wynosi 200 zł.

Zgłoszenie

Aby zgłosić się na szkolenie, należy wysłać maila na adres futurelab@pk.edu.pl (imię i nazwisko) i zaznaczyć, czy jest się studentem pracującym w ramach grup FutureLab, czy też chce się skorzystać z oferty na zasadach komercyjnych (płatne 200 zł). W mailu zwrotnym udzielimy wszystkich niezbędnych informacji odnoście ewentualnej płatności. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zakres tematyczny

Szkolenie podzielone jest na 5 modułów:

Moduł 1:
• Analiza porównawcza programów Autodesk wraz z ich możliwościami (AutoCad, Fusion360)
• Omówienie możliwości Fusion 360. Przedstawienie interfejsu.
• Przedstawienie złożeń w zaawansowanych projektach. (Prezentacja przykładowych zastosowań)
• Prezentacja przykładowych projektów z wykorzystaniem adekwatnych narzędzi.
Moduł 2:
• Realizacja złożenia na przykładach (oddziaływanie wzajemne dwóch płaskowników)
• Realizacja ćwiczeń do samodzielnego wykonania (kołowrotek dla chomika, wahadło balistyczne)
Moduł 3:
• Omówienie procesu druku oraz budowy drukarek 3D (FFF,SLA)
• Prezentacja panelu sterowania drukarek 3D, szczegółowa analiza interfejsu.
• Zapoznanie z możliwościami slicer’a „Cura” oraz omówienie procesu slice’owania
• Przygotowanie drukarki do druku oraz samodzielne przeprowadzenie wydruku, zapoznanie z zasadami konserwacji drukarki 3D
Moduł 4:
• Prezentacja wielu rodzajów filamentów oraz przeprowadzenie procesu wymiany.
• Samodzielne zaprojektowanie wybranego elementu we Fusion 360.
• Przeprowadzenie procesu sliceowania oraz procesu druku poprzez aplikację Fusion 360.
Moduł 5:
• Ćwiczenia praktyczne o indywidualnym charakterze dla chętnych.

Prowadzący

Marcelina Jałowiec – Studentka PK na Wydziale Mechanicznym. Studiuje na specjalności Systemy CAD/CAM, dzięki czemu świetnie orientuje się w różnych nowoczesnych programach CAD, związanych z modelowaniem 3D. W Kole Naukowym el–Rappro jest osobą z niezbędną wiedzą z zakresu mechaniki i z pasją realizuje różne ambitne projekty, szczególnie związane z modelowaniem w programie Fusion 360. Posiada wiedzę z zakresu obsługi i funkcjonowania drukarek 3D, którą uwzględnia podczas tworzenia modeli 3D.

Amelia Święcicka – Studentka PK na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. W Kole Naukowym el–Rappro w głównej mierze zajmuje się aspektami związanymi z drukowaniem 3D w technologii FFF oraz SLA. Świetnie sobie radzi również z przygotowaniem modelu do druku, czyli slajsowaniem oraz modelowaniem 3D. Studiuje Elektrotechnikę i Automatykę, tym samym potrafi uwzględniać te aspekty podczas tworzenia modeli złożeń.

Maciej Gibas – Pracownik inżynieryjno-techniczny i zarazem student PK na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, lider jednej z grup projektowych FutureLab. Połączenie studiów i pracy pozwala odpowiednio przekazać wiedzę z uwzględnieniem maksymalnego aspektu praktycznego. Jest przewodniczącym Koła Naukowego el–Rappro, które w szczególności skupia się na modelowaniu 3D oraz drukowaniu 3D. Aktywnie poszukuje współpracy między jednostkami i z przemysłem, co pozwala być na bieżąco z aktualnym zapotrzebowaniem rynkowym.

Tomasz Makowski – Pracownik PK na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. Posiada doświadczenie dydaktyczne oraz praktyczne z przemysłu. Na uczelni uczy m.in. przedmiotów związanych z modelowaniem w programach CAD, drukiem 3D i szybkim prototypowaniem elementów mechatronicznych. Doświadczenie zdobyte podczas pracy na stanowisku konstruktor mechatronik w PGZ pozwala przekazywać słuchaczom aktualne i zarazem potrzebne umiejętności. Ponadto aktywnie prowadzi różne prace projektowe ze studentami.

 

Skip to content