);

Sztuczna Inteligencja – nadzieja i zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa

FutureLab PK

Sztuczna Inteligencja – nadzieja i zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa

Skąd wzięła się Sztuczna Inteligencja? Jakie ma miejsce w medycynie, jak jest używana do rozpoznawania twarzy i… jak pada ofiarą cyberataków? Na te i inne pytania odpowiedzi padną podczas webinaru organizowanego przez The Bridge Foundation oraz Regional CyberLabs, m.in. Małopolskie Cyber Lab we współpracy m.in. z Politechniką Krakowską i FutureLab PK pod nazwą: „SI – nadzieja i zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa”. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich i odbędzie się na platformie MS Teams w poniedziałek 10 maja 2021, w godz. 18-20.
Facebook: https://www.facebook.com/events/1980946695394688
Spotkanie MS Teams: http://bityl.pl/3gO0H

W trakcie webinaru prelegenci poruszą następujące tematy:

  • SI jak wszystko też ma swoją historię. (Margo Koniuszewski, Fundacja The Bridge)
  • Technologie rozpoznawania twarzy – szanse i zagrożenia w UE, Chinach i USA (Zuzanna Choińska, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski)
  • Prawo Karne wobec SI (dr hab. Wojciech Filipkowski, Prof. UwB Katedra Prawa Karnego i Kryminologii, Wydział Prawa, Uniwersytet w Białymstoku)
  • Naruszenia danych wrażliwych w sektorze ochrony zdrowia (Mateusz Guziak, Wydział Lekarski, Gdański Uniwersytet Medyczny)
  • SI a przetwarzanie danych medycznych w diagnostyce (Daniel Cieślak, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Politechnika Gdańska)
  • SI jako ofiara cyberataków (Piotr Dudek i Mariusz Górny, Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Politechnika Krakowska)

Webinar jest częścią serii wydarzeń naukowych realizowanych przez Regional Cyber Labs – ogólnopolską sieć wojewódzkich Cyber Labów stworzonych przez The Bridge Foundation. Koordynatorem wydarzenia są: dr inż. Anna Romańska – Zapała z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej PK i Koła Naukowego Inteligentna Integracja Innowacji oraz Mariusz Górny i Piotr Dudek – studenci Informatyki z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK, Ambasadorzy Małopolskiego Cyber Lab. Partnerami webinaru są Politechnika Krakowska (PK), Uniwersytet w Białymstoku (UwB), Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologi UwB, FutureLab PK, AIESEC, ESN Gdańsk, Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii.

 

Skip to content